Kurs zawiera wytyczne dla trenerów, którzy decydują się zorganizować i przeprowadzić łatwe do zrozumienia kursy dla osób o ograniczonej zdolności czytania i pisania (osoby z trudnością uczenia się, osoby starsze, imigranci itd.) w zakresie tematyki ICT.
Ten internetowy kurs bazuje na łatwym do odczytania i zrozumienia podręczniku o podstawach ICT zatytułowanym: “Podstawy Obsługi Komputera i ICT” (podręcznik jest dostępny do ściągnięcia z aneksu do Modułu 1).
Uczestnicy kursu dowiedzą się jak przeprowadzić łatwe do zrozumienia, a jednocześnie jakościowe warsztaty o szerokim zakresie tematów ICT zaczynając od podstaw (na przykład Włączanie I wyłączanie komputerów/ Jak posługiwać się myszką i klawiaturą), a kończąc na tematach bardziej zaawansowanych (Jak edytować wideo oraz jak napisać CV online).
Kurs składa się z 4 modułów, a każdy z nich zawiera lekcje oraz kwestionariusz do sprawdzenia nabytej wiedzy.
- Moduł I: Wstęp i prezentacja kursu internetowego
- Lekcja 1- Prezentacja kursu
- Lekcja 2- Wstęp i ogólne aspekty Języka Łatwego do odczytania
Moduł II: Ogólna metodologia i wytyczne dotyczące korzystania z podręcznika “PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA I ICT”.
- Lekcja 1- Jak zaplanować kurs
- Lekcja 2- Jak dopracować kurs
- Lekcja 3- Jak przeprowadzić ewaluację kursu
Moduł III: Szczegółowe wytyczne dotyczące opracowania każdego modułu podręcznika
- Lekcja 1- Ogólne wytyczne i struktura kart pracy
- Lekcja 2- Organizacja kursu według poziomu trudności
- Lekcja 3- Organizacja kursu tematycznie
Moduł IV: Metody dokonywania samooceny
- Lekcja 1- Wskazówki dotyczące tworzenia własnych arkuszy ewaluacyjnych
- Lekcja 2- Łatwe sposoby samooceny
Przedstawiony kurs internetowy powstał w ramach projektu Erasmus+ Przystępne Materiały Informacyjne AIM n. 2019-1-IT02-KA204-063185. Więcej informacji o projekcie na stronie: https://
Autorzy:
Deimante Bakaityte, Sandra Belchior, Piotr Bendiuk, Cátia Brôco, Julián Antonio Díaz-Toledo Gómez, Eleonora Di Liberto, Anna Krasnowska, Sagrario López Sánchez, Giulia Messina, Zivile Paulauskaite, Malle Oberpal, Roberta Piazza,Sophia Raineri, Simona Rizzari, Wojciech Rogalski, Rosa Sánchez López-Guerrero, Teresa Silva,Beatrice Umbrasaite, Kaja Vaabel.
Wsparcie Komisji Europejskiej dla produkcji tej publikacji nie stanowi poparcia dla treści, które odzwierciedlają jedynie poglądy autorów, a Komisja nie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w niej zawartych.